ceska verze    english version

World Criterium Masters


Tisková zprává k úspěšnému World Criterium Masters 2016

Špindlerův Mlýn, 20.–25. 3. 2016

World Criterium Masters, Mistrovství světa kategorie Masters (30 let a starších) v alpském lyžování, se koná každoročně již od roku 1981. Kromě řady alpských středisek měly zatím tu čest hostit WCM i 3 střediska v Pyrenejích v Andoře a 4 v USA. Díky našim zkušenostem s pořádáním závodů kategorie Masters jsme k nim v roce 2016 přiřadili i Špindlerův Mlýn. V termínu od 20. do 25. března zde ve třech disciplínách, slalomu, obřím slalomu a Super G, závodilo bezmála 500 reprezentantů z 28 zemí, lyžařsky mnohdy exotických.
 

Nejen vlastní organizace a průběh závodů koncem března, kdy v našich střediscích zima již prakticky končí, ale i doprovodný program byl všemi účastníky hodnocen velmi pozitivně. Účast tváře Mistrovství, úspěšného reprezentanta a olympionika Ondřeje Banka, řady regionálních politiků, zástupců Ski areálu Špindlerův Mlýn a zejména presidenta Svazu lyžařů, člena exekutivy FIS nebo expresidenta ČR Václava Klause pak byli pověstnou třešničkou na dortu.


Velký dík patří všem, kteří akci poskytli svoji záštitu, Českému olympijskému výboru, ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy a ministerstvu pro místní rozvoj, hejtmanovi Královéhradeckého kraje, primátorce hlavního města Prahy a starostům Špindlerova Mlýna a Vrchlabí. A samozřejmě všem partnerům. I mediálním, kteří nám pomohli tuto významnou sportovní akci patřičně prezentovat v České republice i v zahraničíFIS - Mezinárodní lyžařská federace

Svaz lyžařů České republiky

Královehradecký Kraj

Město Špindlerův Mlýn
Město Vrchlabí
Ministerstvo pro místní rozvoj
Skiareál Špidlerův Mlýn
Ski klub Špidl produkce, s.r.o.
Audi
Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism
SPM
Sitour
Meingast
Horská Služba Krkonoše
OK plus TV
SNOW - časopis pro sjezdové lyžování