ceska verze    english version

O nás

Společnost SJ SKI, s.r.o. byla založena v roce 1995 a od počátku se orientovala zejména na alpské lyžování kategorie Masters. Ihned po svém založení převzala roli pořadatele národního seriálu PRO SENIOR TOUR od jeho zakladatelů Jindry Čáchy a Michala Kárníka. Tento velmi oblíbený lyžařský seriál byl pořádán nepřetržitě od roku 1994. V roce 2014 byl jeho rámec změněn na víkendové dvojzávody. O kvalitě a zájmu o tyto závody jistě svědčí více než 3 stovky závodníků, kteří se každou sezónu objevili ve startovní listině. Poslední závod PRO SENIOR TOUR se uskutečnil po 23 letech v březnu 2016.

Od roku 2009 jsme pod hlavičkou Svazu lyžařů České republiky zahájili pořádání celostátních závodů – Českého poháru Masters. V prvních sezónách sami, později pak ve spolupráci s dalšími lyžařskými kluby. Vlastní samostatné pořadatelství národních lyžařských závodů jsme ukončili spolu s koncem sezóny 2017/18.

V roce 2003 jsme poprvé získali pořadatelství mezinárodního Světového poháru Masters, FIS MASTERS CUPu. Jeho první 4 ročníky proběhly v Liberci na Ještědu, od roku 2008 pak využíváme pohostinnosti jednoho z našich nejhezčích a nejlepších lyžařských středisek Pece pod Sněžkou. Pravidelná účast více než 200 závodníků ze 13–18 zemí celého lyžařského světa je dokladem oblíbenosti tohoto mezinárodního klání, které patří podle hodnocení FIS v posledních letech pravidelně mezi nejlepší akce co se přípravy i průběhu vlastních závodů týče. Velmi vysoko je hodnocen i doprovodný program, který svojí šíří převyšuje ostatní organizátory FMC.

Díky našim zkušenostem a vždy prvotřídní organizaci jsme dostali důvěru Mezinárodní lyžařské federace FIS i Svazu lyžařů České republiky a byli pověřeni pořadatelstvím World Criteria Masters, Mistrovství světa, které poprvé proběhlo v Evropě mimo Alpy nebo Pyreneje ve Špindlerově Mlýně. V březnu 2016 jsme tak měli možnost vidět na sjezdovkách ve Svatém Petru a na Stohu absolutní světovou špičku této kategorie. A podle ohlasů byla mezi bezmála 500 závodníky z 28 zemí nejen z Evropy, ale i Severní a Jižní Ameriky, Asie, Japonska, Austrálie a Nového Zélandu a další spoustou členů jejich doprovodu absolutní spokojenost jak se sportovní tak společenskou částí programu.

Roku 1999 spatřil světlo světa další zajímavý projekt z dílny naší společnosti, „letní lyžařský doplněk“ PRO SENIOR GOLF Closed, golfový turnaj pro lyžaře a jejich přátele. Díky jeho oblíbenosti a každoročnímu zájmu účastníků jistě tento turnaj nezmizí z golfového kalendáře.

V roce 1997 navázala naše společnost úzkou spolupráci se Sportovním klubem SJ SKI. Díky tomu se rozšířilo její pole aktivit i na další sportovní odvětví, jako je například cyklistika, tenis nebo námořní jachting.

Aktivní jsme rovněž mimo oblast sportu, kde se orientujeme zejména na ekonomické a energetické poradenství.