ceska verze    english version

Bank i Schröcknadel na WCM 

Bank i Schröcknadel na WCMpowerd by AUDI ve Špindlu

Vrcholná akce alpského lyžování v ČR, Mistrovství světa Masters 2016, se konala ve Špindlerově Mlýně od pondělí 21. do pátku 25. března. Přihlášeno bylo rekordních 550 účastníků (povolené maximum) z 28 zemí celého světa. A organizátoři připravili i další trumfy. Tvář WCM 2016 Ondra Bank – člen Audi Ski Teamu, dodržel svůj příslib a akce se osobně zúčastnil. Jeden z nejúspěšnějších lyžařů české historie se závodu aktivně zúčastnil i jako předjezdec. A k dispozici i široké veřejnosti bylo i testování aktuálních modelů AUDI.

V rámci přípravy na Mistrovství, kterou bral velmi vážně jak po stránce společenské, tak závodní, navštívil dne 3. března Špindlerův Mlýn a Vrchlabí president Rakouského lyžařského svazu prof. Peter Schröcksnadel. Za doprovodu bývalého předsedy ČOV MUDr Milana Jiráska a ředitele Skiareálu Čeňka Jílka si prohlédl připravované tratě a trochu si na nich i zatrénoval. A stejně jako komisaři FIS před třemi týdny vyslovil i on naprostou spokojenost.

S vrchlabským starostou Ing. Janem Sobotkou pak projednal podrobnosti odhalení pamětní desky prvnímu presidentovi Rakouského lyžařského svazu, kterým nebyl nikdo jiný než zde pochovaný známý vrchlabský podnikatel, historiky označovaný jako „Otec lyžování v Krkonoších“, Guido Rotter (*1860 v Králíkách, † 1940 ve Vrchlabí). Toto slavnostní odhalení se mělo uskutečnit na Vrchlabském hřbitově ve čtvrtek 24.3. odpoledne za účasti další významné osobnosti, bývalého prezidenta ČR pana Václava Klause. Bohužel, zranění současného presidenta Rakouského lyžařského svazu prof. Petera Schröcksnadela to nakonec neumožnilo. Závodníci ale mohli našeho bývalého prezidenta potkat při slavnostním předávání cen vítězům ve čtvrtek večer ve Svatém Petru.